Soutěž

Zadání výtvarné soutěže

Nosným tématem Dětského sklářského symposia bude téma „Planeta sklo“.
Úkolem dětí je ztvárnit ve skle technologií ručního tvarování a foukání skla, broušení, malování, pískování a skleněné mozaiky magický nebo sci-fi svět, který je celý ze skla.

Výzva

„Inspiruj se sci-fi světem, kde je vše ze skla. Tajemný vesmír krystalů, podivných bytostí, blyštivých květů, záhadných planet, hvězd a hvězdoletů. Staň se hrdinou, který objevuje tajemný svět zářivých mlhovin, černých děr, hvězdokup. Představ si, že cestuješ na cizí planetu, kde vše vzniklo v žáru ohně a následně znehybnělo chladem. Vybav si místo s barevnými květy, tajemnými tvory, kteří jsou pevní a zároveň křehcí, svět ladných přívětivých křivek v protikladu s ostrými a nebezpečnými hranami. Představ si život na takové „planetě sklo“ a vytvoř jedinečné dílo.

Podmínky výtvarné soutěže

Podmínkou účasti ve výběrovém kole soutěže je vyhotovení výtvarného návrhu skleněného objektu na téma „Planeta sklo“ libovolnou technikou (kresba tužkou, nebo malba barvami) ve formátu A1, doplněného vlastním psaným příběhem.
Obdržená díla budou v rámci uzávěrky přijata do posuzovací procedury a výběru finalistů, který provede hodnotící komise ve složení:

Výsledky výtvarné soutěže